top of page

בדיקת דם כללית - שיגרתית

זקוקים לבדיקת דם כללית - שגרתית ?
בדיקת ספירה וכימיה? אנחנו מבצעים בדיקות אלו אצלנו.

בדיקות דם מאפשרות לרופאים לעקוב אחר המצב הבריאותי של המטופלים. החשיבות של בדיקות דם הינה בזיהוי של שינויים בריאותיים, מתן תרופות במידת הצורך ואף גילוי של מחלות והצלת חיים. במאמר זה תקבלו מידע אודות חשיבות בדיקות הדם, מה ניתן לאבחן באמצעות הבדיקה, איך מבצעים את הבדיקה ואיך ניתן לקבל את התוצאות שלה.
 

ראשית, מה בודקים בבדיקות דם ומהי החשיבות שלהן?

בדיקות דם מאבחנות את רמת החומרים בדם, כמו למשל רמת השומנים, מלחים, הורמונים, ויטמינים, סוכרים, מינרלים וכדומה. בנוסף, בדיקות דם יכולות לאבחן את מצב הכדוריות הדם הלבנות והאדומות, וירוסים למיניהם, תפקוד איברים שונים (כבד, בלוטת התריס, כליות), בדיקות דם גנטיות, HIV ועוד. באמצעות גילוי מוקדם של הבעיה ניתן להציע טיפול מתאים, שבמקרים מסוימים יכול להיות אף מציל חיים.

באיזו תדירות כדאי לבצע בדיקת דם?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. התדירות המומלצת תלויה במצב הגופני של המטופל ובהמלצה של רופא המשפחה. בקרב אנשים בריאים מומלץ לבצע בדיקות דם בין 1-2 פעמים בשנה. בנוסף, כדאי לעבור בדיקה במידה והתחלתם ליטול תרופה חדשה או במידה ואתם מרגישים שינוי במצב הגופני או עייפות, ואתם מעוניינים לשלול קיומן של מחלות כלשהן.
 

היכנסו לראות דוגמה לבדיקות דם כלליות

כיצד מבוצעת בדיקת הדם ואיך יש להתכונן אליה?

ניתן לבצע את בדיקת הדם במעבדות של קופות החולים או להזמין את הבדיקה לביתכם. במהלך הבדיקה האח/ האחות יקחו לכם דם בתהליך די פשוט ולא כואב, כאשר את הדם ימלאו למבחנה שאותה יבחנו במעבדה. מעת לעת מומלץ גם להוסיף בדיקת שתן, כאשר תידרשו להגיע אל המרפאה ושם לבצע את השתן הראשון.

ברוב בדיקות הדם יש צורך לצום של בין 8-12 שעות לפני הבדיקה. במהלך הצום תוכלו לשתות אך ורק מים בכדי לא לשבש את רמות הסוכר בגוף ולהבטיח שהבדיקה תהיה מדויקת.

מתי ניתן לקבל את התוצאות של הבדיקה?

ברוב הבדיקות התוצאות יהיו זמינות לכם תוך יום - יומיים מביצוע הבדיקה. במידה ואתם מזהים משהו חריג בתוצאות הבדיקה, מומלץ להיוועץ ברופא משפחה בכדי לקבל את הטיפול המיטבי.

חברת "אחות פרטית" מתמחה בבדיקות דם בבית הלקוח. החברה מספקת את האפשרות לבצע באופן יעיל ונוח את בדיקות המעבדה ללא תור וללא הצורך לצאת מהבית. החברה מספקת מעל 900 סוגי בדיקות דם, שתן וצואה. החברה מעסיקה אחים ואחיות מוסמכים ומקצועיים בעלי ניסיון של שנים בלקיחות דם, והיא ותספק לכם תוך יום תמונת מצב רפואית מדויקת לאחר פענוח תוצאות הבדיקה. כך שכל מה שנותר לכם לעשות הוא להתקשר ולקבוע תור לבדיקה בזמן שנוח לכם.

מה מכילה בדיקת דם כללית?

בדיקת דם כללית מכילה :

  1. ספירת דם – המוגלובין, המטוקריט, כדוריות לבנות, טסיות דם ועוד.

  2. תפקודי כליות  - קראטנין, אוריה, חומצה אורית (createnin, urea, uric acid )

  3. תפקודי כבד – בלירובין, חלבונים ועוד ( Total Bilirubin, Alkaline Phosphatase, AST/GOT, ALT/GPT, Total Protein, Albumin )

  4. שומנים בדם – טריגליצרידים, כולסטרול ועוד (Triglycerides, Cholesterol )

  5. אלקטרוליטים – מינראלים חיונים מאוד לגוף – נתרן , אשלגן, סידן, כלור ועוד (Ca, Na, K, Cl)

בדיקות דם כללית שגרתית

צור קשר

תודה רבה על ההרשמה. נציגנו יחזרו אליכם בהקדם

בדיקת ספירה וכימיה כללית

הידעת ש...
70% מההחלטות הרפואיות מושפעות מתוצאות בדיקות מעבדה!

bottom of page